A 2022. év végére a kriptopénz árfolyamok összeomlása csődök sorát hozta.
A befektetők 8 milliárd dollárt veszítettek.
Számos eszköz az értékének nagyrészét elveszítette és az iparági szereplőknek problémái akadtak. A Three Arrows Capital, a Celsius Network és a Voyager Digital után az FTX kriptotőzsde is bedobta a törölközőt.
Az ügyfelek nem tudják kivenni a pénzüket.
Pedig amikor a kriptopiac megalakult, biztonságosnak és inflációállónak tartották.
Azt is mondták, hogy amikor a részvénytőzsde esik, a kriptotőzsde nem fog, mert független tőle.
A részvénypiac 20%-ot esett a háború és az energiaválság kitörése óta.
A Bitcoin, a kriptopiac éllovasa 75% körüli esésben. (2022. novemberi adatok)
Sok embernek égett már el a pénze a kriptopiacon a csődsorozatok okán.
Menekülj vagy most lépj piacra?
Az angol Foreign Exchange, magyarul devizakereskedés kifejezésből rövidített mozaikszó.
Globális piac, ahol a világ összes devizájával online kereskednek, jellemzően többszörös tőkeáttétellel.
Fajtái: FX, ahol a devizaügyletek azonnaliak, vagy időzített teljesítésűek és
CFD, ahol befektetési szolgáltatók által kínált tőkeáttételes ügyletek bonyolódnak le, melyek devizán kívül kapcsolódhatnak nyersanyagokhoz, vagy részvényekhez. A tranzakciók során a befektető a nyitó és a záró ár különbözetére fogad.
A többszörös tőkeáttételnek köszönhetően már kis összegű befektetéssel is arányosan nagyobb hasznot lehet elérni. A tőkeáttétel a csekély árfolyammozgás hatását többszörözi, ezért vannak a ,,fektess be százat és lesz tízezer” jellegű, csábító hirdetések.
Azt persze nem reklámozza senki, hogy az árfolyamok gyorsan változnak, a változás iránya előre szinte kiszámíthatatlan és ha kedvezőtlenül mozdul, akkor a befektetés gyorsan semmivé válik. El is érkeztünk a
halmazához, amik veszélyesek a kisbefektetők számára. A gyors és jósolhatatlan árfolyammozgás kísérője az árjegyzés. A devizapárok árát a kereskedési platform üzemeltetője, a szolgáltató szabja meg a szakmai befektetők és a kisbefektetők számára eltérő áron.
A szolgáltatók között van, amelyiknek a profitja abból származik, hogy az ügyféllel ellentétes pozíciót foglal el. Amikor az ügyfél vesz, a szolgáltató elad, és fordítva, továbbá egyszerűen újra árazhatják a devizapárokat. Az ügyletek nem a nemzetközi devizapiacon zajlanak. Ezek a szolgáltatók veszélyesebbek a kisbefektetők számára.
Vannak olyan szolgáltatók, akik hozzáférést biztosítanak a nemzetközi devizapiachoz és bevételük a platform használatáért felszámított díjakból származik. A kereskedési költségekről is tájékozódni kell, mert ha ezek magasak, akkor csökkenthetik a befektetés értékét.
A piacokon nagy számban vannak jelen profi befektetők, akikkel szemben a kevesebb tudással és tapasztalattal, kisebb tőkével rendelkező lakossági kisbefektetők tetemes hátrányban vannak.
Ez igaz!
Ezen felül aki partnerré válik, hozzáférést kap a potenciális ügyfeleket megragadó oldalakhoz, marketing tölcsérekhez, képzésekhez és egy webhelyhez, hogy ezek segítségével oszthassa meg ezt a platformot másokkal.
Már tanulás közben meg tudod keresni a képzés árát!
Kérj ingyenesen részletes tájékoztatót arról a platformról, amely kezdő befektetőket is profi szintre emel! Zero to hero 🙂 A tájékoztatás ingyenes, kötelezettségektől mentes, de regisztrációhoz kötött.